1ШАБИ АЛОНСО Empty ШАБИ АЛОНСО Съб 22 Авг 2009 - 18:09

rajiniki

rajiniki
1/5 степен
1/5 степен

Шабиер Алонсо Олано (на испански Xabier Alonso Olano) по-известен като Шаби Алонсо е испански футболист, полузащитник на испанския Реал Мадрид и националния отбор на Испания. Роден е на 25 ноември 1981 г. Считан е за един от най-големите испански таланти в момента. Бивш футболист на испанските Ейбар и Реал Сосиедад. Дебютният мач на Алонсо в Ливърпул е на 29 август 2004 г. в мач от Висшата лига на Англия срещу отбора на Болтън Уондърърс. Именно във висшата лига Алонсо отбелязва и първия си гол като футболист на Ливърпул - гол от пряк свободен удар срещу отбора на Фулъм. Алонсо става герой, когато през 2005 се играе финала на Шампионската лига между отборите на Ливърпул - Милан. На полувремето Милан води с три на нула. През втората част футболистите на Ливърпул показват добра игра и резултата става 3-2. В края на мача Ливърпул получава правото да изпълни дузпа. Правото да я изпълни се пада на Алонсо. След изтрела вратаря на Милан отбива топката, но при втория изстрел Алонсо не греши. Ливърпул изравнява. В последстие Ливърпул печели на дузпи. През 2008 г. става европейски шампион с националния отбор на своята страна. В началото на август 2009 преминава в Реал Мадрид, а „кралския клуб“ плаща за него трансферна сума в размер на €30 милиона.